GKS,  sport/hokej/zawody

Mikołajkowy mecz hokejowy: Gieksa vs Re-Plast Unia – Oswięcim

Mikołajki, więc i nastrój mikołajkowy. Tym razem drużyna hokejowa Gieksy wystąpiła w przygotowanych na ten czas “światecznych” uniformach. Oczywiście zachowane barwy klubowe (tym razem dominuje zieleń), ale dodatkowo czapka mikołajkowa na logo drużyny.
Przeciwnik też inny, zatem i mecz inny. Tu już widac inny rodzaj gry. Przeciwnik nie jest bezradny i wymaga skupienia sie, zorganizowania i konkretnych, celnych podań. Był moment, gdzie zawodnicy Oświecimia, nie wyjeżdżali na lód po golu Katowic. Jednak arbitrzy uznali gol (krązek uderzył bramkarza w kask). Zatem gramy dalej!
To zmobilizowało “Gazowników” (usłyszałam to określenie z trybun – szalenie mi się podobało 🙂 ) do podkręcenia akcji, a tym samym Gieksa straciła prowadzenie a później przewagę. Nooo to trzeba “spiąć majty” i zabrać się do pracy.
Remis. Zatem dogrywka. Dla mnie nowość, bo przyzwyczajona do piłki nożnej oczekiwałam konkretnego czasu gry, a tu tylko do pierwszej krwi… yyy znaczy: do pierwszej bramki. Te zapisali sobie na swoim koncie hokeisci Oswiecimia.
Mo cóż…. przegrana bitwa, to nie przegrana wojna. A dopóki piłka w grze…yyy krązek w grze, to nie rozmrażamy lodowiska. Kolejny mecz za trzy dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.