Przejdź do treści

Mistrzostwa Świata Kobiet w Hokeju na Lodzie U18 – dzień trzeci

  • przez

Trzeci dzień zmagań hokeistek na lodowisku Jantor. Przeciwnikiem Hiszpania. To już inny mecz, szybszy, bardziej zacięty. Po przegranej z Danią, Polski wzięły się w garść i realizowały złotą zasadę: niewykorzystane okazje się mszczą, a mecz wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej bramek. Dlatego też postawiły na grę ofensywną, co poskutkowało sukcesywnie zdobywanymi bramkami. Hiszpanki broniły się dzielnie, jednak musiały uznać wyższość zawodniczek spod biało – czerwonej. Co więcej – ostatnią bramke straciły w tak głupi sposób, ze chciałoby sie napisać:ale szmata… Dlaczego? Postawiły wszystko na jedną kartę i kosztem dodatkowej zawodniczki zrezygnowały z bramkarki. Dlatego też krązek, wystrzelony przez Justynę Żyłę. spokojnie sunął sobie do pustej bramki, a Hiszpanki patrzyły w niego niczym zahipnotyzowane.
Moją uwagę natomiast przykuła zawodniczka Iberii z numerem 8 – Nerea Gimenez. Malutka, ale niesamowicie zadziorna, niby resztkami sił zjeżdżała do boksu, aby za chwilę, niczym piłeczka ruszyć do ataku. Szybka, zwrotna, szkoda, że nie mogła nacieszyć się golem.
Przed nami intensywna sobota i niedziela – po dwa mecze każdego dnia. Te niedzielne ostatecznie wyłonią te, które wrócą do domu z tarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.